Portal - Sosnowiec
polski Strona główna / Ogłoszenia
Piątek - 23 marca 2018 Feliksa, Konrada, Zbysławy     
 
Ogłoszenia

18 marca 2018r.

V Niedziela Wielkiego Postu


1) W liturgii tego tygodnia wspomnienie obchodzić będziemy:

- poniedziałek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2) W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się próba chóru.

3) W środę po Mszy o godz. 18:00 spotkanie formacyjne mają członkowie grupy modlitewnej Św. O. Pio oraz Straży Honorowej NSP Jezusa.

4) W piątek Msza o godz. 18:00 za wstawiennictwem Św. O. Pio II z nabożeństwem. Intencje do tej Mszy można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

5) Komisariat Policji III w Sosnowcu zaprasza na konsultację społeczną zatytułowaną ,,Bezpieczeństwo w dzielnicy”. Spotkanie to odbędzie się w dniu 23 marca 2018 r. o godz. 16:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu przy ul. Gwiezdnej 2. Zapraszamy.

6) W sobotę swoje spotkanie będą mieć o godz.10:00 dzieci należące do chórku dziecięcego. Również o godz. 10:00 zbiórkę będą mieć wszyscy ministranci i lektorzy. Na godz. 14:30 zapraszamy na orlik wszystkie dzieci, które chciałyby porywalizować w piłce nożnej z naszymi ministrantami i lektorami.

7) Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja jak co roku będzie na Mszy z udziałem dzieci o godz. 10:30. Zapraszamy również do konkursu na największą i najpiękniejszą przez siebie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po Mszy. Zapraszamy wszystkich do radosnego obchodzenia tego święta.

8) W dalszym ciągu możemy składać artykuły spożywcze o dłuższym terminie spożycia. Żywność będziemy zbierać do 31.03.2018r., którą następnie przekażemy ubogim mieszkającym na terenie naszej parafii.

9) Trwa czas Wielkiego Postu, który zobowiązuje nas wierzących do powstrzymania się od zabaw hucznych i do praktykowania postu. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach, dróg krzyżowych oraz Gorzkich Żali. W piątek do wyboru droga krzyżowa albo o godz. 17:30 lub 20:00, natomiast w niedziele Gorzkie żale z nauką pasyjną są o godz. 17:30. Znajdźmy czas by wziąć udział w tych nabożeństwach.

10) W dalszym ciągu możemy adorować krzyż, który jest umieszczony na środku kościoła. Pod nim umieszczona jest skrzynka z napisem ,,ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu”. Wrzucając tam swój grosz również wywiązujemy się z przypisanego do tego czasu ofiary jako naszej jałmużny wielkopostnej. Bóg zapłać za każdy grosz.

11) Za tydzień po każdej Mszy będą przez członków Apostolatu Margaretka rozprowadzane chlebki miłości Caritasu w cenie 5zł. Jeżeli ktoś będzie miał życzenie złożyć większą ofiarę to będzie mógł to uczynić. Uzyskane w ten sposób fundusze pozwolą zrealizować inicjatywy Caritasu oraz zasilą fundusz dożywania dzieci i młodzieży naszej parafii.

12) Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka. Wyjazd będzie 18 kwietnia. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Łukasza.

13) Codziennie półgodziny przed Mszą poranną i wieczorną odmawiamy różaniec. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

14) Zainteresowane rodziny zabraniem figurki MB Fatimskiej proszone są o kontakt z Ks. Łukaszem. Peregrynacja w naszej parafii potrwa do końca marca.

15) Członkowie Apostolatu Margaretka zapraszają no inicjatywy wielkopostnej polegającej na wylosowaniu z koszyczka przed drogą krzyżową losu z osobą albo grupą osób np. Ks. Proboszcz albo Młodzież bierzmowana i modlitwy za nich. Można w tej intencji ofiarować dowolną modlitwę albo nabożeństwo drogi krzyżowej. Zachęcamy!

16) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę Katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Róża.

17) Sprawy budowlane. W tym tygodniu wpłynęła ofiara na kościół: 1x100zł, 3x200zł. W sumie wpłynęło 700zł.  Bóg zapłać.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP