Portal - Sosnowiec
polski Strona główna / Ogłoszenia
Sobota - 18 listopada 2017 Klaudyny, Romana, Tomasza     
 
Ogłoszenia


12 listopada 2017

 XXXII Niedziela Zwykła1) W liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienie:

- poniedziałek Wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski.

- piątek Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.

- sobota Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, Dziwicy i Meczennicy. Po porannej Mszy odmówimy litanie do świętej i modlitwę o kanonizację. Będzie także możliwość ucałowania relikwii zarówno po Mszy porannej jak i wieczornej.

2) Dziś w całej Polsce po każdej Mszy obywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W dalszym ciągu pomagamy naszym, braciom i siostrom w Syrii.

3) Jutro (w poniedziałek) nasza parafia, będzie przeżywać nawiedzenie relikwii i obrazu bł. Bartolo Longo inicjatora nowenny pompejańskiej.

Plan nawiedzenia przedstawia się następująco:

- o godz. 17:15 nastąpi przywitanie, przekazanie relikwii i obrazu przez Rycerzy Bożego Grobu;

- o godz. 17:30 modlitwa różańcowa z prośbą o kanonizację Bartolo Longo;

- o godz. 18:00 Msza św. o świętym z konferencją Rycerza Zakonu Bożego Grobu;

- o godz. 19:00 możliwość ucałowania relikwii;

- o godz. 19:15 wyprowadzenie relikwii i obrazu (przekazanie do innej parafii).

Podczas Mszy będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Zapraszamy do uczestniczenia w tym pięknym duchowym wydarzeniu.

4) W poniedziałek po wieczornej Mszy św. próba chóru.

5) We wtorek spotkanie o godz. 18:00 dla uczniów klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. A od godz. 17:30 spowiedź dla młodzieży.

6) We wtorek 14 listopada po Mszy św. zapraszamy Członków Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc innym w potrzebie.

7) W środę spotkanie po Mszy wieczornej dla grupy modlitewnej Św. O. Pio i Straży Honorowej NSP Jezusa.

8) W czwartek o godz. 18:00 Msza św. dziękczynno-błagalna za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II z nabożeństwem. Podczas nabożeństwa chętnym będzie udzielany Sakrament Chorych. Intencje do tej Mszy można zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. A po Mszy co miesięczne spotkanie Apostolatu Margaretka. Zapraszamy.

9) W piątek o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców klasy drugiej szkoły podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św.

10) W sobotę swoje spotkania mają o godz. 10:00 wszystkie dzieci z naszej dziecięcej scholii. O godz. 10:00 zbiórka dla ministranci i lektorzy. O godz. 11:00 spotkanie dla kandydatów na ministranta i lektora. Natomiast o godz. 14:30 w sobotę spotkanie na orliku.

11) Za tydzień 19 i 26 listopada po każdej Mszy członkowie Akcji Katolickiej, będą zbierać fundusze do puszki na zakup żywności dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji z naszej parafii w ramach paczki żywnościowej na święta Bożego Narodzenia.

12) Trwa czas peregrynacji Figury MB Fatimskiej. W kościele są figurki z rejonu ul. Domków Fińskich i Zielonogórskiej. Zainteresowane rodziny zabraniem MB proszone są o kontakt z Ks. Łukaszem. Jeżeli przez ten tydzień nie będzie chętnych z tych części parafii by zabrać, figurkę to zostaną one przekazane na inny rejon.

13) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę Katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Róża. Także jest do nabycia nasz kalendarz parafialny.

14) Sprawy budowlane. W tym tygodniu wpłynęły ofiary na kościół: 1x200zł, 1x50zł. W sumie wypłynęło 250zł. Bóg zapałać za ofiary.

 

W minionym tygodniu został uporządkowany plac przy garażach. Serdeczne podziękowania składamy firmom PHU Pati i Ecocorp za przeprowadzenie tych prac i włożony wysiłek.


Peregrynacja relikwii i obrazu bł. Bartolo Longa


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP