Portal - Sosnowiec
polski Strona główna / Ogłoszenia
Piątek - 19 października 2018 Michaliny, Michała, Piotra     
 
Ogłoszenia

14 października 2018r.

Dwudziesta ósma niedziela zwykła

1) W liturgii tego tygodnia wspomnienie będziemy obchodzić:

- poniedziałek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.

- wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszego dekanatu.

- środa wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

- czwartek Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. To także dzień imienin naszego Ks. Łukasza i Pana Organisty. Polecamy ich osoby osobistym modlitwom oraz życzymy im błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej w życiu posługi drugiemu człowiekowi a także osobistym.

- sobota wspomnienie Św. Jana Kantego, Prezbitera.

2) Dziś przypada Dzień Papieski. W związku z tym w naszej parafii:

» o godz. 15:00 odśpiewamy koronkę do Miłosierdzia Bożego z możliwością ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

» można także nabyć sobie kremówki papieskie u Pan z Grupy O. Pio w przedsionku kościoła

»  oddać krew od 9:30 do 14:00;(dowody osobiste)

» Młodzież po każdej Mszy św. zbiera ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnych a jednocześnie najbiedniejszych uczniów.

3) Trwa miesiąc październik, który nieodłącznie związany jest z różańcem. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii jest od poniedziałku do piątku o godz. 17:15 w pozostałe dni o godz. 17:30. Zapraszamy wszystkich do częstego udziału.

4) W poniedziałek po Mszy o godz. 18:00 próba chóru.   

5) We wtorek 16 października w związku 40 rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy na Plac Papieski. O godzinie 17:00 będzie występ młodzieży upamiętniający to wydarzenie. Następnie Msza św. w naszym Kościele o godz. 18.00 a po niej przejście z świecami na Plac Papieski i rozpoczęcie o godz. 19:00 modlitwy różańcowej, jako dziękczynienie za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Związku z tym nabożeństwa różańcowego nie będzie w kościele.  

6) W czwartek o godz. 18:00 Msza św. za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II z nabożeństwem. Podczas nabożeństwa będzie udzielany Sakrament Chorych. Intencje do tej Mszy można podawać w zakrystii bądź Kancelarii.

7) W czwartek o godz. 8:00 spod kościoła wyjeżdża z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych i wielkich osobistości Kościoła. Można się jeszcze zapisać u Ks. Łukasza. Ks. Łukasz prosi o kontakt osoby wyjeżdżające.

8) W piątek po Mszy o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla grupy O. Pio oraz Straży Honorowej NSP Jezusa.

9) W sobotę swoje spotkania mają o godz. 10:00 wszystkie dzieci, które śpiewają w naszej dziecięcej scholii. O godz. 10:00 zbiórka dla ministranci i lektorzy. O godz. 11:00 spotkanie dla kandydatów na ministranta i lektora. Natomiast o godz. 14:30 w sobotę spotkanie na orliku.

10) W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. dr Zbigniewa Jacuńskiego, Sybiraka, wygłosi on do nas kazanie na temat: Przesłanie Sybiru dla współczesnych. Po za kończonej Mszy będzie rozprowadzał publikacje książkowe swojego autorstwa. Uzbieraną w ten sposób kwotę ksiądz gość pragnie przekazać rodzinom z Kazachstanu, Sybiru, Białorusi. Już teraz Ks. Zbigniew pragnie za każdy dar serca i modlitwy w imieniu rodzin z Kresów Wschodnich wypowiedzieć ,,Bóg zapłać”.

11) Od poniedziałku można zgłaszać wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych. Prosimy je przynosić do Kancelarii lub Zakrystii. Zwracamy uwagę by zostały one wypisane CZYTELNIE; zaznaczając czy to mają być wypominki OKTAWALNE, ROCZNE, PÓŁROCZNE czy też JEDNORAZOWE a także o której godzinie mają być odczytywane: czy przed mszą o godz. 7:00; 9:00; 18:00! Od niedzieli 8 listopada odczytujemy już tegoroczne wypominki. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

12) Od poniedziałku można również zamawiać intencje na nowy rok 2019. Można to uczynić w kancelarii lub zakrystii.

13) Codziennie półgodziny przed Mszą poranną odmawiamy różaniec, natomiast w każdą niedziele o godz. 6:30 odśpiewujemy Godzinni do Matki Bożej.

14) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę Katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Głos O. Pio, Róża.

 

Podziękowania

Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego parafialnego odpustu. Dziękujemy grupom parafialnym, które podjęły się poprowadzenia nabożeństwa 12h dla Pana. Wdzięczni jesteśmy Paniom, które przygotowały wystrój świąteczny kościoła a także grupom dzieci, młodzieży naszej parafii za zaangażowanie i udział.

Pragniemy także podziękować naszemu Ks. Dariuszowi za podjęte w ostatnim czasie inicjatywy między innymi za poświęcanie zwierząt na wspomnienie św. Franciszka i tą dzisiejszą, która ożywia w nas emocje związane z osobą Św. Jana Pawła II. Niech Pan Bóg i święci wyproszą dla niego potrzebne łaski na drodze realizacji powołania a Matka Boża umacnia każdy krok.


 
Obchody 40 lecia wyboru Jana Pawła II
Dzień Papieski
14.10.2018

Wycieczka LSO i DSM
13.10.2018
Uroczystość Odpustowa
7.10.2018r.
Błogosławieństwo zwierząt
4.10.2018r.


12 h dla Pana
6 października 2018r.Nowe Koło Żywego Różańca Matki Bożej Tuchowskiej!

Podczas Nabożeństwa Fatimskiego 13 września o godz. 18:00 została zainaugurowana działalność nowego Koła Żywego Różańca przy naszej parafii. Kandydatki zanim zostały włączone w poczet członkiń koła otrzymały błogosławieństwo od swojego moderatora Ks. Łukasza. Po czym Ks. Proboszcz Paweł Kempiński poświęcił Panie; wręczając Pani Zalator Tajemnice Różańcowe, które mają służyć rozważania wydarzeń z życia Pana Jezusa i Jego Matki. Słowo Liturgii zwracało uwagę na wsłuchiwanie się w to co mówi do nas Bóg. Doskonałym przykładem tego słuchania jest osoba Matki Bożej. Panie odczytując w swoim życiu to wezwanie Boże odpowiedziały z entuzjazmem czego potwierdzeniem jest przyjęte przez nie zobowiązanie do odmawiania codziennie jednego dziesiątka różańca.

Pamiętajmy, że Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego rozważania jednej tajemnicy różańcowej. Dla podkreślenia wspólnoty modlitwy członkowie Żywego Różańca raz w miesiącu zbierają się na wspólną modlitwę (na zmianie tajemnic oraz na wyznaczonych, comiesięcznych Mszach św.).

Podstawową jednostką Żywego Różańca jest wspólnota dwudziestu osób zwana „różą”. Na czele róży stoi zelatorka (zelator). Do Żywego Różańca może należeć każdy ochrzczony.

ZADANIA I OBOWIĄZKI CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

1) codzienne rozważanie jednej wyznaczonej tajemnicy (dziesiątki) różańca świętego; opuszczenie tej modlitwy nie sprowadza grzechu ciężkiego;

2) udział w miesięcznym spotkaniu formacyjnym (najczęściej w 1 niedzielę miesiąca) połączonym ze zmianą tajemnic (jeśli zdrowie na to pozwala);

3) uczestnictwo w życiu sakramentalnym Kościoła: regularne przystępowanie do spowiedzi i Komunii świętej;

4) rozszerzanie czci Najświętszej Maryi Panny przykładem życia i działalnością apostolską, zwłaszcza przez krzewienie modlitwy różańcowej;

5) odważne stawanie w obronie wiary;

6) udział w pogrzebie członka Żywego Różańca należącego do tej samej róży.

 

Członkinie tego koło oraz ich rodziny polecamy modlitwie. A chętne osoby, które chciałyby zasilić grono członków modlących się na różańcu lub utworzyć nowe koło zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem.Pielgrzymka na Jasną Górę
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15 sierpnia 2018r.Msza św. dziękczynna za 35 lat posługi w naszej parafii ks. proboszcza kanonika Tadeusza
24 czerwca 2018r. godzina 12.00
Uroczystość Bożego Ciała
31.05.2018r.

Wizytacja Kanoniczna Parafii
27.05.2018r.I Komunia Święta
klasy 3c i 3d
13.05.2018

I Komunia Święta
klasy 3a i 3b
6.05.2018


WARSZAWA  -   Lekcja o Niepodległości LSO i DSM Różańcowej
PIELGRZYMKA : TARNÓW - TUCHÓW - ZABAWA
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP